Jak UE zepsuła moją MP3kę

29 kwietnia, 2010 (08:41) | Bez kategorii | By: konrad

Jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza MP3 SanDisk Sansa Clip. Producent dostarcza do niego niewielkie oprogramowanie, które zainstalowane na komputerze informuje, czy nie pojawiła się przypadkiem aktualizacja oprogramowania (i wyświetla reklamy :-)). Kilka tygodni temu SanDisk wypuścił aktualizację, ale dopiero wczoraj udało mi się kliknąć w odpowiednie miejsce i ją zainstalować.

Problem w tym, że po założeniu słuchawek okazało się, że mój Clip gra dużo ciszej, niż do tej pory. Zacząłem przeglądać menu urządzenia, bo wydawało mi się, że gdzieś widziałem opcję „volume: normal/high”, a wgranie nowej aktualizacji powoduje zresetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych. Niestety, nigdzie czegoś takiego nie znalazłem. Sprawdziłem słuchawki na innym urządzeniu – grały poprawnie.

Nie mam nic przeciwko cichej muzyce, ale jadący pociąg (w którym się akurat znajdowałem) znakomicie zagłuszał wszystko, czego chciałem posłuchać, pomimo ustawienia poziomu głośności na maksimum. Moje KOSSy nie należą do bardzo cichych słuchawek, więc zdecydowanie był to problem odtwarzacza. Coś się zmieniło i nie bardzo wiedziałem, co to mogło być.

Zacząłem szukać w Sieci i znalazłem to. Okazuje się, że jednym ze wspaniałych pomysłów UE jest ograniczenie głośności odtwarzaczy muzyki sprzedawanych w Europie. Super, tylko dlaczego ograniczenie do poziomu, w którym mój Clip stał się bezużyteczny? Z chęcią będę słuchał muzyki tak cicho, jak chce Unia, ale pod warunkiem, że wyciszą mi pociąg :-)

P.S. Sposób na „odblokowanie” Clip’a znalazłem na forum.

Trackback URL: https://konrad.bechler.pl/2010/04/jak-ue-zepsula-moja-mp3ke/trackback/

«

»

Write a comment

*