Dropbox

21 grudnia, 2010 (14:30) | Bez kategorii | By: konrad

Dropbox logoDropbox to coraz bardziej popularna usługa umożliwiająca synchronizowanie plików pomiędzy kilkoma komputerami. Wystarczy utworzyć sobie w systemie konto, zainstalować niewielki programik na wszystkich komputerach, które wykorzystujemy (do wyboru mamy wersja dla Windows, Linuksa oraz Mac OS X) , i wskazać „wspólny” katalog. Całą reszta dzieje się bez udziału użytkownika. Podstawowym efektem działania tego cudeńka jest automagiczne synchronizowanie zawartości katalogu współdzielonego na wszystkich naszych komputerach. Fajne i bardzo przydatne narzędzie, które pozwala posiadać najczęściej wykorzystywane rzeczy zawsze przy sobie. Szczególnie, że dostęp do tych zasobów mamy także przez stronę WWW.

Ponieważ w Sieci jest już trochę informacji co tak właściwie ten system potrafi (choćby tutaj), to nie będę się rozwodził nad tym, jaki to on cudowny, jedyny, niepowtarzalny, etc. :-)

Za to wkleję tutaj pewien link ( https://www.dropbox.com/referrals/NTE3MTYyODc0OQ ). Jeżeli ktoś się zarejestruje używając właśnie tego odnośnika, to staną się dwie, całkiem przyjemne rzeczy. Po pierwsze, moje konto zostanie powiększone o 250MB, za które nie będę musiał zapłacić. A po drugie, do konta nowo zarejestrowanej osoby także zostanie dopisane 250MB na pliki. Tylko dlatego, że kliknął na link powyżej, zamiast włazić bezczelnie bezpośrednio na stronę główną projektu :-)

Trackback URL: https://konrad.bechler.pl/2010/12/dropbox/trackback/

«

»

Write a comment

*